صفحه اصلی زبان انگلیسی درباره ما معرفی، نقد و بررسی نمایشگاه آثار مقاله گفتگو پیوندها تماس با ما
خبرها

تازه های شورا
شوراي كتاب كودك از بدو تاسيس تاكنون، براي پيشبرد اهداف خود همواره از حمايت فرهنگ دوستان ايراني برخوردار بوده است. با توجه به گسترش فعاليت‌هاي شورا در سال‌هاي اخير در بخش های : ادبیات کودک و نوجوان ، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و خانه کتابدار و ترویج خواندن ، و با وجود حضور مستمر نيروهاي داوطلب، نيازهاي مالي شورا براي تداوم امور افزايش يافته است. لذا اعضاي هيأت مديره شورا خانم‌ها : نوش‌آفرين انصاري، فاطمه‌مرتضايي فرد، فهیمه محفوظ بالله ، پروين فخاري‌نيا،عاطفه سلیانی ، سحر ترهنده و آقايان : علیرضا میرفخرایی ، اکبر نعمتی ، مصطفی کریمی و مسعود ناصري دريايي تصميم گرفتند از كليه دوستداران اين سازمان مردم نهاد دعوت كنند تا در اين برهه از زمان كه شورا با دشواري‌هاي مالي رو به روست، به بقاي اين نهاد 50 ساله كمك كنند. از كليه علاقه‌مندان درخواست مي‌شود كمك‌هاي مالي خود را به حساب 19606317 به نام شوراي كتاب كودك نزد بانك تجارت شعبه جمهوري كد 195 واريز نمايند و رسيد آن را با ذكر دقيق نام و مشخصات خود براي شوراي كتاب كودك بفرستند. همچنين علاقه‌مندان مي‌توانند براي ارائه هر گونه پيشنهاد و كسب اطلاعات بيشتر درباره شیوه های گوناگون یاری رسانی با خانم لیلا ترکاشوند در دبیرخانه شورای کتاب کودک ( تلفن 66408074 ) و یا خانم نيره بهبهاني در دبيرخانه فرهنگنامه كودكان و نوجوانان (تلفن: 66415878) تماس بگيرند. 

07/4/1393

گروه بررسی آثار و دستنوشته های کودکان و نوجوانان ، آماده دریافت دستنوشته های کودکان و نوجوانان است . در صورتی که تمایل دارید این دستنوشته ها در گروه بررسی شود ، خواهشمند است آن ها را به آدرس شورای کتاب کودک ارسال کنید . اعضای گروه ، یکشنبه ها بعد از ظهر در شورا حضور دارند و آماده پاسخ گویی هستند .  

2/11/1390


Login

هیات مدیره

شورا دارای هیات مدیره ای مرکب از هفت عضو اصلی و سه عضو علی البدل است که برای مدت دو سال درمجمع عمومی عادی با رای اعضاء رسمی انتخاب می شوند.
اعضاء هیات مدیره حداکثر تا یک هفته بعد از انتخابات تشکیل جلسه داده و از بین خود یک دبیر،یک جانشین دبیر و یک خزانه دار انتخاب می نمایند.
هیات مدیره نماینده قانونی شورا است و کلیه اختیارات لازم برای اداره امور را مشروط بر رعایت اساسنامه شورا دارد.
هیات مدیره شورا ناظر بر فعالیت های سه بخش ادبیات کودک و نوجوان ، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان ، خانه کتابدار و ترویج خواندن است و مسئولیت سیاست گزاری و برنامه ریزی در این سه بخش را بر عهده دارد و هر سال گزارشی از فعالیت های هر بخش ارائه می دهد.
هیات مدیره هر دو هفته یک بار تشکیل جلسه می دهد.

تاریخچه 

بنیانگذاران شورا در سال 1341، سی و هفت نفر از صاحبان اندیشه و فرهیختگان حوزۀ فرهنگ و ادب کشور بودند. اولین هیات مدیره شورا عبارت بودند از : محسن آبادی، ناصر آزاد، لیلی آهی (ایمن)، توران دخت اشتیاقی، دکتر پرویز اهور، معصومه سهراب (مافی)، جعفر صمیمی، توران میرهادی، اسماعیل والی زاده و عباس یمینی شریف.
از بدو تاسیس شورا تا سال 1357 خانم لیلی آهی(ایمن) دبیر شورا بودند و از سال 1357 تاکنون خانم نوش آفرین انصاری مسئولیت دبیری شورا را بر عهده دارند.

بازگشت