صفحه اصلی زبان انگلیسی درباره ما معرفی، نقد و بررسی نمایشگاه آثار مقاله گفتگو پیوندها تماس با ما
خبرها

تازه های شورا
شوراي كتاب كودك از بدو تاسيس تاكنون، براي پيشبرد اهداف خود همواره از حمايت فرهنگ دوستان ايراني برخوردار بوده است. با توجه به گسترش فعاليت‌هاي شورا در سال‌هاي اخير در بخش های : ادبیات کودک و نوجوان ، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و خانه کتابدار و ترویج خواندن ، و با وجود حضور مستمر نيروهاي داوطلب، نيازهاي مالي شورا براي تداوم امور افزايش يافته است. لذا اعضاي هيأت مديره شورا خانم‌ها : نوش‌آفرين انصاري، فاطمه‌مرتضايي فرد، فهیمه محفوظ بالله ، پروين فخاري‌نيا،عاطفه سلیانی ، سحر ترهنده و آقايان : علیرضا میرفخرایی ، اکبر نعمتی ، مصطفی کریمی و مسعود ناصري دريايي تصميم گرفتند از كليه دوستداران اين سازمان مردم نهاد دعوت كنند تا در اين برهه از زمان كه شورا با دشواري‌هاي مالي رو به روست، به بقاي اين نهاد 50 ساله كمك كنند. از كليه علاقه‌مندان درخواست مي‌شود كمك‌هاي مالي خود را به حساب 19606317 به نام شوراي كتاب كودك نزد بانك تجارت شعبه جمهوري كد 195 واريز نمايند و رسيد آن را با ذكر دقيق نام و مشخصات خود براي شوراي كتاب كودك بفرستند. همچنين علاقه‌مندان مي‌توانند براي ارائه هر گونه پيشنهاد و كسب اطلاعات بيشتر درباره شیوه های گوناگون یاری رسانی با خانم لیلا ترکاشوند در دبیرخانه شورای کتاب کودک ( تلفن 66408074 ) و یا خانم نيره بهبهاني در دبيرخانه فرهنگنامه كودكان و نوجوانان (تلفن: 66415878) تماس بگيرند. 

07/4/1393

گروه بررسی آثار و دستنوشته های کودکان و نوجوانان ، آماده دریافت دستنوشته های کودکان و نوجوانان است . در صورتی که تمایل دارید این دستنوشته ها در گروه بررسی شود ، خواهشمند است آن ها را به آدرس شورای کتاب کودک ارسال کنید . اعضای گروه ، یکشنبه ها بعد از ظهر در شورا حضور دارند و آماده پاسخ گویی هستند .  

2/11/1390


Login

پاسخ پرسش ها 

با سلام و خسته نباشید. من دانشجوی سال دوم ادبیات کودک دانشگاه شیراز هستم. برای انجام پایان نامه ام به لیست کتابهای داستانی نوشته شده درباره ائمه از بعد از انقلاب تاکنون نیاز دارم. چگونه میتوانم این لیست را به دست بیاورم؟ با تشکر از شما.؟ سلام ، شما می توانید با مراجعه به کتابخانه شورای کتاب کودک ، فهرست کتاب های دینی پس از انقلاب موجود در شورا را به دست آورید و از آن میان آثار درباره ائمه را انتخاب کنید .

جمعه، 17 شهريور 1391

با سلام و احترام من در سال 78 با پذیرش در دانشگاه با شورا اشنا شدم و دستنوشته های خودم را برای شورا فرستادم که در شورا بررسی شد و نتایج این بررسی بسیار برایم گرانقدر بوده و هست.(روزی که نتایج به دستم رسید در پوست خوذم نمی گنجیدم)حالا با اینکه از این موضوع سالها گذشته می خواستم بدانم اگر بار ذیگر نوشته هایم را ارسال کنم مورد بررسی و نقد قرار خواهد گرفت . با سپاس فراوان دوستدار شما از بوشهر؟ سلام ، گروه بررسی دستنوشته ها در شورای کتاب کودک از ارسال دستنوشته های شما استقبال می کند و پس از مطالعه و بررسی آثار ، نظرات خود را در اختیار شما قرار می دهد .

جمعه، 17 شهريور 1391

با سلام. من دانشجوی کارشناسی ارشد کتابداری با موضوع تحلیل محتوای تصاویر کتابهای داستانی کودکان است. برای این کار نیاز به داشتن معیارهای انتخاب کتاب سازمانهای مرتبط با کتاب کودک دارم. چگونه میتوانم به معیارهای سازمان دسترسی پیدا کنم.با تشکر؟ با سلام ، شما می توانید با مراجعه به کتابخانه تحقیقاتی شورای کتاب کودک و نیز تماس با هماهنگ کننده گروه بررسی تصویر شورا به معیارهای بررسی تصویر دسترسی پیدا کنید .

جمعه، 17 شهريور 1391

سلام.9ساله هستم. برايم ايميل كودكانه در مورد شعر -قصه -اهنگ بفرستيد. متشكرم nafiskouhestani@yahoo.com؟ دوست عزیز سلام . سایت شورای کتاب کودک تنها به بزرگسالان خدمات خود را ارائه می دهد شما می توانید با مراجعه به سایت های مناسب کودک و نوجوان به شعر و قصه و ترانه های خوب دسترسی داشته باشید .

جمعه، 17 شهريور 1391

باسلام.چگونه می توان به فهرست کتابهای مناسب شورای کتاب کودک از ابتدا تا کنون دسترسی پیدا کرد ؟ ؟ سلام . با مراجعه به کتابخانه تحقیقاتی شورا می توانید به فهرست کتابهای مناسب شورای کتاب کودک از ابتدا تا کنون دسترسی پیدا کنید .

جمعه، 17 شهريور 1391

با سلام.من طراحي فوق العده اي دارم و مي خواهم طراح عكسهاي كتاب داستان هاي كودكان شوم.چگونه مي توانم به خواسته ام برسم؟بايد به كجا مراجعه كنم؟ممنون؟ با سلام . اگر بخواهید در زمینه تصویرگری کتاب کودک مشغول به کار شوید ، لازم است شناختی از کتاب های تصویری کودکان به دست بیاورید . مطالعه منابع ، شرکت در کارگاه های ادبیات کودک و تصویرگری و نیز شناخت کودک و نوجوان، امکانی جهت آشنایی عمیق تر در این حوزه را برای شما به وجود می آورد . البته پس از انجام این فعالیت ها ، با ارائه نمونه کار به ناشران مختلف و پذیرش ناشر ، می توانید کار تصویرگری را آغاز کنید .

جمعه، 17 شهريور 1391

با سلام خواهشمنداست مراکز تهیه کتب قصه شورای کتاب کودک در اصفهان را اعلام فرمائید شنبه 28 مرداد 1391؟ با سلام ، شورای کتاب کودک ناشر نیست و کتاب قصه نیز منتشر نمی کند . اگر در اصفهان زندگی می کنید و نیازمند دسترسی به کتاب های مناسب هستید به انجمن دوستداران ادبیات کودکان و نوجوانان ( خرد سپاهان ) مراجعه کنید . مسولان این انجمن می توانند شما را راهنمایی کنند . وب سایت این انجمن www.doostdar.orgاست .

جمعه، 17 شهريور 1391

با سلام و خسته نباشید من در سال 89-90 پایان نامه ای کار کردم تحت عنوان "بررسی کتابخانه های دیجیتال کودکان و ارائه الگوی رابط کاربر کتابخانه های دیجیتال کودکان در ایران" می خواستم بدونم می تونم آن برای شورا بفرستم؟ موضوعش متناسب با فعالیت های شوار هست ؟ اگر پاسخ مثبت است، چطور باید این کار انجام بدم؟ البته من دو تا مقاله مستخرج از پایان نامه هم به چاپ رسوندم. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون؟ با سلام ، قطعا پایان نامه شما برای کاربران کتابخانه تحقیقاتی شورا بسیار مفید است . لطفا با مسئول کتابخانه تحقیقاتی شورا ، خانم شهلا افتخاری تماس بگیرید و نسخه ای از پایان نامه خود را به ایشان تحویل دهید . با سپاس

جمعه، 17 شهريور 1391

با سلام خمت شما عزیزان. آیا می توان به فایل لیست کتابهای برگزیده شورا در سال 84 دسترسی پیدا کرد؟با تشکر ؟ با سلام . شما می توانید با مراجعه به کتابخانه تحقیقاتی شورای کتاب کودک فهرست کتاب های برگزیده شورا در سال 1384 را به دست آورید .

سه‌شنبه، 7 تير 1390

ميخواستم بدانم كه چگونه ميتوانم از همايش ها ودوره هاي شما آگاهي پيدا كنم ؟ ميتوانيد براي من ايميل كنيد .يا بايد به قسمت خاصي از سايت مراجعه كنم .سپاس ؟ با سلام . شما می توانید با مراجعه به بخش اخبار و تازه های شورا از برنامه نشست ها ، سمینارها ، کارگاه ها و دیگر برنامه های شورا مطلع شوید .

يکشنبه، 29 خرداد 1390

12
    

لطفا پرسش خود را در این بخش وارد نمائید تا مدیریت سایت به آن پاسخ دهد.